Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Föremålet för bolagets verksamhet är att förädla och utveckla mat, formgivning och konst samt bedriva restaurang- och barverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 308 | 5 063 | 8 887 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 360 | 1 798 | 1 894 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 634 | 1 801 | 1 891 |
| Årets resultat (tkr) | 2 055 | 1 249 | 1 131 |
| Summa tillgångar (tkr) | 5 236 | 6 421 | 6 117 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 4 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 3 308 | 5 063 | 8 887 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 2 360 | 1 798 | 1 894 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 2 634 | 1 801 | 1 891 |
| Årets resultat (tkr) | 2 055 | 1 249 | 1 131 |
| TILLGÅNGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 2 091 | 4 450 | 4 280 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 3 146 | 1 971 | 1 837 |
| Tillgångar (tkr) | 5 236 | 6 421 | 6 117 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 2 707 | 3 372 | 2 523 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 1 431 | 1 066 | 726 |
| Avsättningar (tkr) | 998 | 1 500 | |
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 1 098 | 984 | 1 369 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 5 236 | 6 421 | 6 117 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 200 | 2 720 | 400 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 2 | 2 | 4 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 1 654 | 2 532 | 2 222 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 71.3% | 35.5% | 21.3% |
| Soliditet | 71.4% | 64.5% | 49.8% |
| Kassalikviditet | 286.5% | 200.3% | 117.8% |
Föremålet för bolagets verksamhet är att förädla och utveckla mat, formgivning och konst samt bedriva restaurang- och barverksamhet och därmed förenlig verksamhet.